Mi okozza a visszereket?
Valójában számos oka lehet a visszerek kialakulásának. Hormonális és genetikai okai is lehetnek, emellett a nőknél is gyakrabban jelentkezik ez a fajta elváltozás. Emellett gyakoriak az életmóddal kapcsolatos körülmények is, amelyek adott esetben nagyban elősegíthetik a vénatágulatok kialakulását. Ilyen például az elhízás, a mozgásszegény életmód vagy éppen az ülő-vagy állómunka.
Mi történik az erekben ilyenkor?
Azt, hogy a vénákban található vér visszafelé folyjon, azt a vénákban található billentyűk akadályozzák meg. Azonban ha ezek zsugorodni kezdenek vagy az erek fala meggyengül, a bőr felszínén is láthatóan kidudorodnak.Az itt pangó vér pedig károsítja az erek falát, ami bizony hosszú távon súlyos szövődményekhez vezethet. Ilyenek például az idült vénás elégtelenség, a vénagyulladás vagy éppen a fekély. A szemmel látható elváltozásokon keresztül tünet lehet a „nehézláb érzés” vagy akár a gyakori lábikragörcs is.
Mivel előzhető meg a visszerek kialakulása?
Nagyon fontos, hogy a megfelelő intézkedéseket mindenképpen meg kell tenni még azelőtt, hogy megjelenne bármilyen panasz. Semmiképpen ne erőltessük meg a lábakat hosszú távon vagy ha mégis, hagyjunk időt számára a pihenésnek és a regenerációnak. Ülőmunka során is kímélhetjük a lábunkat, például azzal, ha legalább óránként néhány percet függőlegesben töltünk és ha lehet, nem keresztbe tett lábakkal ülünk. Jó hatással van rá emellett a hideg-meleg váltófürdő is. Túlsúly esetén pedig érdemes olyan életmódot folytatni, amely súlycsökkenést eredményezhet.
Mit lehet tenni, ha már megjelentek a visszerek?
A fentiek nem csak a megelőzésre, de adott esetben a már kialakult helyzet javítására is alkalmas. Mindezeken felül sokat segíthetnek a vény nélkül is kapható krémek használata. Ám mindenképpen