A beavatkozás okától függően a nagyobb méretű vágásokat varrattal vagy kapoccsal zárja a sebész szakorvos. Amennyiben olyan helyen helyezkedik el a vágás, amely intenzív mozgásnak van kitéve, úgy további sebzárási módszereket is alkalmazhat az orvos. A varratok meghatározott ideig segítik elő a sebzáródást, a sebész dönt azok eltávolításának idejéről.
A varratszedésig fontos óvni a sebet a különböző ingerektől, víztől és kémiai ártalmaktól. Naponta cseréljük le a fedőkötést új, steril kötésre, továbbá végezzük el a sebfertőtlenítést a sebkezelő specialista által javasolt fertőtlenítő oldattal vagy spray-vel. Mindig tiszta kézzel és steril eszközökkel végezzük el a sebkezelési műveleteket, ugyanis a sebbe került kórokozók súlyos fertőzést idézhetnek elő. Az elfertőződött sebre utaló jel a sebkörnyék duzzanata, vöröses elszíneződése, a seb váladékozása, genny ürülése. Ritka megjelenése a szepszis, mely az egész szervezetet érintő életveszélyes fertőzés.
Műtéti beavatkozást követően ajánlott konzultálni sebész szakorvossal, vagy felkeresni egy sebápolási centrumot ha úgy érzi, inkább szakemberre bízná a sebápolást. A seb ellenőrzése, az esetlegesen fennálló gyulladás észlelése kiemelt jelentőségű. A varratszedésig óvjuk a sebet víztől, így ezen időszakban ajánlott a zuhanyzást választani. A varratszedést követően megkezdődik a hegesedés, amely a sebgyógyulás utolsó fázisa. Hipertrófiás, keloidos hegek ápolására különböző készítmények szolgálnak, amelyekről információt kérhet a sebápolási centrumokban.