Gyakori hiba, hogy nem tartjuk kellő ideig hideg folyó víz alá az érintett területet. Legalább 10-15 percen keresztül kell víz alá tartani a megégett testrészt, hogy mielőbb lehűljenek a szövetek és ne terjedjen tovább az égés, továbbá fájdalomcsillapító hatással is bír.
Másodfokú égési sérülések esetén már hólyagok is keletkezhetnek az érintett területen. Semmi esetre sem szabad ezeket a hólyagokat kilyukasztani, ugyanis könnyedén elfertőződhetnek. A kilyukasztott hólyag utat nyit a különböző kórokozóknak, bőrpír, gennyes váladékozás és fájdalom utal az elfertőződött sebre.
További hibalehetőség lehet, ha az égett bőrterületet nem látjuk el kötéssel, és a napsugárzás hatására leég. A leégett bőrterület újabb égés által hólyagossá válhat, mely fokozza a szövetkárosodást, továbbá az elfertőződés kockázatát növeli.
A leégett bőrterületre nem szabad jeget, vajat, tejfölt és egyéb, nem égési sérülésekre szánt készítményeket tenni. Kezdetben tegyük hideg, folyó víz alá a megégett bőrfelületet, majd lássuk el fedőkötéssel a sebet. Súlyos esetben azonnal hívjunk orvosi segítséget, ugyanis a test nagy felületére kiterjedő égés életveszélyes állapotot idézhet elő. Amennyiben orvosa úgy ítéli, szükség lehet tetanusz oltásra.