A gyógykezelés során kulcsfontosságú, hogy a páciens a szakorvossal, illetve az ápoló személyzettel is őszinte és együttműködő kapcsolatot tartson fent. Saját érdekünk, hogy merjünk kérdezni, ha nem értjük az orvos utasításait és merjünk őszinték lenni, ha bármilyen tünetet, változást tapasztalunk, mert ez esetleg terápiaváltást is indokolhat.
Bizonyos meglévő, alapbetegségek esetén (pl. cukorbetegség) nagyobb eséllyel alakulhatnak ki szövődmények; fekélyek vagy sebek, ezért ezekben az esetekben különösen fontos, hogy a beteg pontosan kövesse az orvos által meghatározott lépéseket, és mindkét egészségügyi probléma esetén szigorúan kövesse az orvosi javallatot. Amennyiben már kialakultak a sebek, ezek kezelését is a szakemberekkel egyeztetett módon, a segítségükkel elsajátított módszerekkel szükséges folytatni.
A kötéscserék alkalmával mindig meg kell tisztítani a seb környékét. Erre a műveletre már korszerű, modern spray-k és gélek érhetők el, de nem szabad összekeverni a sebkörnyékre, illetve a sebalapra használható anyagokat. Olyan kötszert használata javasolt, amely megfelelő sebfedő funkcióval rendelkezik, és hypoallergén, ragasztós széllel rendelkezik. Ezt úgy kell rögzíteni, hogy a kötszer és sebalap közé biztosan ne kerülhessen idegen anyag vagy kórokozó. A keresztben, csíkokkal történő ragasztás kerülendő. Mint minden esetben, a kötéscserék és a használt anyagok esetében is követni kell a szakemberek utasításait.