Főként a lábat érinti, jellemzően a boka környékét. Leggyakoribb jele a bőr barnás elszíneződése, a szőrzet kihullása, ödéma és duzzanat. Az érintett területen a bőr elvékonyodik, mely által könnyen alakulnak ki kisebb-nagyobb sérülések. A sebgyógyulásra negatív hatással van a diabétesz, ugyanis a magas vércukorszint lassítja a szövetek regenerációját. A krónikus sebek kezelése hosszadalmas, a felülfertőződés kockázata nagyban megnő. A poszttrombotikus szindróma szintén fokozza a vénás elégtelenség állapotromlását.
A kialakult fekélyt több módon kezeli a szakorvos. A kompressziós harisnya jelenti hosszútávon a legfőbb gyógymódot a fekély javulására. A harisnya szorító hatása révén a felületi vénákból a mélyvénás rendszerbe áramolhat a vér, így a pangás nem jön létre. Tartózkodjunk a hosszabb állástól és üléstől, valamint, ha tehetjük a lábunkat polcoljuk fel. A kialakult fekélyek állandó ellátást igényelnek, az elhalt szöveteket műtéti úton távolítja el az orvos. A seb és környékének tisztántartása kiemelkedő jelentőségű, ugyanis az elfertőződés kockázata nagy a sebgyógyulás megnövekedett ideje miatt.
A megelőzés döntő jelentőségű. A cukorbetegség talaján kialakult idegkárosodás hozzájárul a sebek kialakulásához, így a bőrápolásra nagy figyelmet kell fordítani. A kiszáradt bőr könnyen bereped, a fertőzéshajlama nagy. Célszerű minden nap ellenőrizni a végtagokat az esetlegesen előforduló sérülések miatt, hogy azok időben történő kezelésével megelőzhetőek legyenek a komolyabb szövődmények.