Harapott seb
Az állatok okozta harapás az egyik legveszélyesebb sebtípus. Az állat nyálában lévő kórokozók bejutva a bőr mélyebb rétegeibe súlyos fertőzést válthatnak ki. Leggyakrabban kutya okozta marás fordul elő, az oltatlan állat még inkább veszélyes. A sérülés ellátását sebész szakorvos végzi, ugyanis a súlyosan roncsolt sebszéleket műtéti úton kell helyreállítani. A sérült tetanusz elleni védőoltást is kap. A harapott sebre jellemzően nem helyeznek el kötést, a szakorvos határozza meg a sérülés további kezelését.
Égési sérülés
II. és III. fokú égési sérülést okozhatnak véletlenül bekövetkezett balesetek, mint például leforrázás, tűz okozta égés, vegyi anyagok okozta sérülés. A II. fokú égési sérülésnél hólyagok keletkeznek a megégett területen, III. fokú esetén a bőr mélyebb rétegeit is érinti az égés. A kiterjedt sérülés táptalajt nyújt az egyes kórokozók elszaporodásának, így a seb elfertőződését okozzák. Kiemelten fontos a szakszerű ellátás, az érintett testfelület speciális befedése. Égési sérülésekre leginkább intelligens kötszereket alkalmaznak, mint például hidrogél, hidrokolloid, és impregnált kötszereket.
Krónikus seb
Krónikus sebnek számítanak a cukorbetegség szövődményeként kialakult fekélyek és felfekvéses sebek, továbbá az érbetegségek okozta fekélyek. Ezen sebek kezelése hosszas időt vesz igénybe, a sebgyógyulás fázisai elhúzódnak. Ápolásukról naponta gondoskodni kell, a sebfertőtlenítést és sebkötözést ajánlott sebkezelő specialistára bízni.
Az elfertőződött seb legszembetűnőbb jelei közé tartozik a sebszélek piros, duzzadt elváltozása továbbá a váladékozás. Súlyos fertőzés esetén hidegrázás, láz és akár szepszis is kialakulhat. Amennyiben úgy tapasztalja, hogy a seb állapota megváltozott, azonnal keressen fel egy sebápolási centrumot, hogy mielőbb speciális ellátásban részesüljön, megelőzve ez által az életveszélyes szövődményeket.