A kollagén a bőr rugalmasságáért felelős építőelem. A kollagénkötés a sebgyógyulást azáltal segíti elő, hogy fokozza a bőr kollagéntermelését, serkenti a vérerek számának növekedését ezzel is hozzájárulva a mihamarabbi sebgyógyuláshoz. A fibroblaszt sejtek működését pozitívan befolyásolja, mely szintén a szöveti regenerációt támogatja. A kollagénkötés állati eredetű, készülhet szarvasmarha, ló és sertés kollagénjéből. A kötés antimikrobiális hatóanyagot is tartalmaz, így az esetleges elfertőződés esélyét teljesen lecsökkenti.
A kollagénkötések lehetnek gél, por és szárított lap formájúak, ebből kifolyólag kiegészítő kötést igényelhetnek a hatékonyabb rögzülés érdekében. Nem javasolt harmadfokú égési sérülés esetén való alkalmazása, valamint ha allergia áll fenn az említett összetevők valamelyikére. A krónikus sebek kezelésében kulcsfontosságú lehet használata, ugyanis a nehezen gyógyuló sebek makró-, és mikrokörnyezetének regenerációját is elősegíti.
Az alkalmazandó kötszer típusát mindig a szakorvos választja meg, a seb jellemzőinek, mint például kiterjedésének, az aktuális gyógyulási fázisnak, a beteg állapotának függvényében.
Fotóforrás: advancedtissue.com