Az idegkárosodás érintheti a végtagok, a vese és szem idegeinek egészségét. Végtag neuropátia tünetei közé tartozik az érzéskiesés, ennek következtében észrevétlenül maradt kisebb-nagyobb sérülések, továbbá a fájdalom, zsibbadás, és gyengeségérzés. A beteg nem érzékeli a hőt és a fájdalmat, ebből adódóan a szerzett sebek rövid időn belül elfertőződhetnek. Cukorbetegség esetén javasolt minden nap a lábszárat és lábfejet alaposan áttekinteni, hogy esetleg nem törte-e fel a lábfejet a cipő, nincs-e köröm benövés, keletkezett-e bőrkeményedés vagy valamilyen mechanikai sérülés (pl. horzsolás). Amennyiben bármilyen sérülést észlelne, forduljon mielőbb egy sebkezelési centrumba, vagy sebész szakorvoshoz, ahol megfelelő ellátást igényelhet.
A szakszerű és rendszeres sebápolás döntő jelentőségű a diabétesszel küzdő páciens egészségét tekintve. Mivel az idegkárosodás következtében a sérüléseket nem érzékelik azonnal, így azok könnyen elfertőződhetnek, továbbá az idegkárosodáson túl a kiserek funkciója is csökken, mely a bőr szárazságát, fertőzésekkel szembeni védekezőképességének csökkenését okozza. A sebek gyakran krónikussá válnak, és fekély kialakulását eredményezik. A fekély kezelését illetően a sebfertőtlenítés és sebkötözés az elsődleges teendő, azonban ha a sebszéleket is érinti a fertőzés, úgy az elhalt szöveteket műtéti úton távolítja el a sebész szakorvos.
Az idejében felismert cukorbetegség kezelése nem csak életmódbeli tényezőkön alapul, hanem a bőr egészségének figyelemmel kísérésére is nagy hangsúlyt kell fektetni. A neuropátia jellemzően a végtagokat érinti, így a panaszok észlelését követően mielőbb forduljon szakorvoshoz a szövődmények elkerülése érdekében.