A csonttörésnek megkülönböztetünk két fajtáját: nyílt és zárt törést. Utóbbinál a bőr folytonossága nem szakad meg, nyílt törésnél azonban a csontvég átszakítja a bőrt.
A nyílt törés azonnali ellátást igényel, ugyanis a törés következtében a csont mellett futó erek és idegek is megsérülhetnek, jelentős vérzés léphet fel. A csont körül elhelyezkedő izmok bevérezhetnek, megduzzadhatnak.
Az ellátás tekintetében először a sérült területet fertőtleníteni kell, majd a csontvégeket össze kell illeszteni az eredeti állapotukba. A törés súlyossága határozza meg, hogy műtétre szükség van-e. Fontos áttekinteni a sérülés mélységét, ugyanis a szövetek roncsolódása miatt további sebészeti beavatkozásokra kerülhet sor.
Zárt törésnél a sérült rögzítő kötést, gipszsínt kap, amely lecsökkenti az ízületek mozgásképességét is, a csontelmozdulás megelőzésének érdekében.
Akár nyílt, akár zárt törés éri valamelyik csontunkat, nagyon fontos a gyógyulás elősegítésére alkalmazott rehabilitációs kezelések alkalmazása is.