A krónikus, nehezen gyógyuló sebeknél fokozódó váladékozás tapasztalható, ödéma és feszülő fájdalom lehet.
A sebgyógyulás egy folyamat, melyet számtalan dolog befolyásolhat. Ha azt szeretné elérni, hogy gyorsabban gyógyuljon sebe, körültekintő viselkedéssel elérheti azt. A nyár, a hőség megterhelő még az egészséges szervezetnek is.
-
A baktériumok a melegben, párás időszakban illetve a szennyeződések miatt szaporodnak.
Ajánlás: A megnövekedett sebváladék miatt cserélje sűrűbben a kötszert és használjon speciális sebtisztító kötszert (alginátot vagy antimikrobiális habot vagy antiszeptikummal bevont lapot, sebpárnát kötésrögzítővel).
2. Az erek kitágulása jellemző az évszakra, ami nehezíti a lábszár fekélyek gyógyulást.
Ajánlás: A kötéscserét követően pihentesse végtagjait. A meleg ellenére viselje a kompressziós pályát az orvos utasítása szerint!
-
A kicsi méretű sebek, horzsolások ellátását bagatell gondnak ítéljük.
Ajánlás: a seb és sebkörnyék fertőtlenítését követően sebbe nem ragadó sebfedő lapot vagy szigetkötszert helyezzünk rá. Oka: a por és légszennyezés miatt óvni kell a felületet a felülfertőződéstől. Kiváló megoldás, ha a sebfedő lapot Filmkötszerrel rögzítjük, ami szakszerű felhelyezés után zuhanyozásnál is óvja a fedőkötszert.
-
A sebes betegek nagyon vágynak vízre a kánikulában. Erős és közepes váladékozásnál tilos a medencébe menni!
Ajánlás: Bagatell sérülésnél filmkötszer használatával zuhanyozás nem veszélyezteti a sebgyógyulást, nem fertőz tovább más személyeket sem.
-
A pihenés, nyaralás vagy munkavégzés alatt is figyeljen sebére.
Ajánlás: Keresse fel a legközelebbi sebészeti vagy bőrgyógyászati szakrendelést, ha az alábbi változásokat észleli: duzzanat, fájdalom, erős váladékozás, láz és hidegrázás.