A gyerekeknek ezerszer is elmondjuk ha kell, ne bántsd a gyógyulófélben levő sebet! De miért is annyira lényeges, hogy ne piszkáljuk ezt a területet és hagyjuk, hogy magától essen le a var és menjen végbe a gyógyulás?
Először is fontos tisztázni, mi is a sebeken megjelenő var és mi a funkciója! Ez ugyanis leegyszerűsítve egy természetes sebtapasz, amely védi a sérülést a külső behatásoktól. Így nem kerülnek kórokozók a szervezetünkbe, a vérzés is eláll és a seb szélei is elkezdenek összehúzódni.
A seb piszkálása előbb vagy utóbb ahhoz vezet, hogy bizony a var leesik, ez pedig gondot okozhat, hiszen a sérülés felszakad, a kórokozók zöld lámpát kapnak, ráadásul a gyógyulási időt is nagy mértékben lelassíthatjuk.
Ahhoz, hogy a sérülés hamar begyógyuljon és ne legyenek következményei, fontos a megfelelő kezelés is. Lényeges a fertőtlenítés és adott esetben száraz sebkezelés, valamint a kötözés is.
Mindezek nyomán a seb gyorsan és szépen gyógyul majd, rövid időn belül pedig nyoma sem marad a sérülésnek. Viszont ha komolyabb a gond vagy valami miatt hosszú távon sem gyógyul megfelelően a seb, mindenképpen érdemes felkeresni egy megfelelő szakembert.
A nyári hőség alapvetően is komoly hatással van az ember szervezetére, így nem meglepő, hogy a kánikula a sebgyógyulást is […]
A sebgyógyulás, amely az emberi testnek egy természetes biológai folyamata, négy jól meghatározható és elkülöníthető fázisban történik: akut gyulladás, sarjszövetképződés, […]
Február 03-án tartottuk meg a III. Mediq Sebcentrum találkozót 84 fő részvételével. A színvonalas előadásokról a Mediq vezetői és két […]
A *-al megjelölt mezők kitöltése kötelező
A *-al megjelölt mezők kitöltése kötelező